KONST / Litografier / Färglitografi 14188196
nr 1418 8196
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 56/310. Färglitografi, bildmått: 45x65cm, yttermått inklusive ram: 64x83cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:19:18
200 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman